Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 7
Показано матеріалів: 1-7

Тут завантажено зібрані з різних джерел фото і відео з подій Прилбицької греко-католицької громади

Фото і відео | Переглядів: 762 | Додав: o_andriy | Дата: 27.05.2014

(інформація цитується дослівно з книги: Бубісь Д.М. Прилбичі. Крізь призму віків. 2005)

Десь у перші роки XX ст., можливо вже за порадою сина, який з січня 1901 р. офіційно став Митрополитом Галичини, батько його, граф Шептицький, ліквідував корчму в с. Прилбичах, яка була причиною не одного горя і в її приміщенні заснував захоронку з чотирма монахинями сестер Служебниць Пречистої Діви Марії. В ній виховувались діти віком від 3 до 6 років усіх батьків, які посилали їх туди. Одна із сестер-монахинь, надавала першу медичну допомогу при нещасних випадках, або і лікувала нескладні захворювання вдома (простуди тощо). Захоронка утримувалась на кошти Шептицьких.

Бубісь Д.М. Прилбичі. Крізь призму віків | Переглядів: 1254 | Додав: o_andriy | Дата: 02.07.2009

(інформація цитується дослівно з книги: Бубісь Д.М. Прилбичі. Крізь призму віків. 2005)
Як відомо, в 1772 р. в результаті першого поділу Польщі Галичина відійшла до Австрії. Нова влада встановляла тут свої порядки. Очевидно, у зв'язку з цим проводився новий облік земельних угідь та їх власників. Були складені так звані Йозефінські метрики (1780 р.). Вони визначали розмежування угідь із сусідніми селами, перераховували усі господарства, села, зазначали скільки моргів поля (морг - 0,59 га) належало кожному селянинові і дідичу Шептицькому, і в яких угіддях та який розмір оплати належиться з кожного морга і в цілому з господарства. Під першим номером визначались угіддя дідича Василя Шептицького. В селі на даний час (як свідчать метрики) нараховувалось 95 господарств. Окремо визначалися громадські угіддя (пасовиська, вигін і ліс) та церковні. Тодішнє кріпосне положення зобов'язувало селян відбувати трудову повинність у панському маєтку 4 дні на тиждень (Фонд 19, оп. XIII).
Бубісь Д.М. Прилбичі. Крізь призму віків | Переглядів: 1850 | Додав: o_andriy | Дата: 02.07.2009

(інформація цитується дослівно з книги: Бубісь Д.М. Прилбичі. Крізь призму віків. 2005)

Перша письмова згадка про село Прилбичі в порівнянні з матеріальними археологічними знахідками досить пізня. Як зазначає автор короткого нарису історії села Віжомля Богдан Пасічник, давньоруські літописи не згадують про міста і села Яворівщини, оскільки на цій території не було подій, вартих уваги літописців. Письмові джерела з історії міста Яворова і сіл Яворівщини відносяться вже до ХІV–ХV ст., коли Галичина втратила незалежність і була окупована Польщею. Датована ця згадка 1376 р. 

Бубісь Д.М. Прилбичі. Крізь призму віків | Переглядів: 2290 | Додав: o_andriy | Дата: 02.07.2009

(інформація цитується дослівно з книги: Бубісь Д.М. Прилбичі. Крізь призму віків. 2005)

ПРИЛБИЧІ – село на Яворівщині, розташоване від Яворова за 12 км у південно-східному напрямі, або за 2,5 км від сучасної автомобільної траси, що іде від Краковецького дорожнього переходу в напрямі м. Львова при перетині нею с. Терновиця.

Як виникла назва села? Таке питання є завжди домінуючим при встановленні історії будь-якого населеного пункту. 

Бубісь Д.М. Прилбичі. Крізь призму віків | Переглядів: 3033 | Додав: o_andriy | Дата: 02.07.2009

(цитується дослівно з книги: Бубісь Д.М. Прилбичі. Крізь призму віків. 2005)
А якщо замала моя жертва та ціла, 
То жадаю не в міру: 
Позволь, Боже, в ці дні —
Тим, що йдуть по мені —
Доповнити офіру.
Митрополит Андрей Шептицький
Цікавість до минулого проявляється, безперечно, в кожної людини. Лише з тією різницею, що в когось вона більша, а у когось – менша. Особливе місце займає в ній минуле рідного краю, а на першому плані цей куточок, де людина народилася і провела своє незабутнє дитинство, звідки розширювався кругозір і світогляд на навколишній світ. Хіба можна забути цю першу стежинку до школи, а то й до певного дитячого закладу?
Бубісь Д.М. Прилбичі. Крізь призму віків | Переглядів: 1544 | Додав: o_andriy | Дата: 02.07.2009

(інформація цитується дослівно з книги: Бубісь Д.М. Прилбичі. Крізь призму віків. 2005)
Історичний нарис “Прилбичі. Крізь призму віків” – перша спроба дослідження історичного минулого села Прилбичі від найдавніших часів до сьогодення. Наскільки це вдалося зробити автору, особливо з давно минулих часів, покаже час. Можливо, що ще комусь вдасться розшукати якісь факти з минувшини села. Щодо найдавніших часів, то автор, будучи вчителем історії місцевої школи, багато років цікавився і досліджував археологію своєї місцевості. З цією метою організував учнівський краєзнавчий гурток і із зібраних матеріалів створив музейний куток, підтримував певні зв’язки з завідувачем кафедри археології Львівського держуніверситету ім. І. Франка, автором книжки “Стародавня Яворівщина” М.А.Пелещишиним.

Книга буде цікавою для вчителів, студентів, учнів, жителів села Прилбичі і усіх, хто цікавиться історією рідного краю.


Бубісь Д.М. Прилбичі. Крізь призму віків | Переглядів: 1290 | Додав: o_andriy | Дата: 02.07.2009

Для дітей про Прилбичі
Про Митрополита Андрея
НАШІ БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ
РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА УГКЦ
С. ПРИЛБИЧІ

КОД ЄДРПОУ 25229264;
ПАТ “КРЕДОБАНК”, МФО 325365,
р/р 2600301547361

+38 067 98-99-370 ugcc.prylbychi@gmail.com
МИ НА КАРТІ