Головна » 2009 » Серпень » 26 » Відновлення фігури Богородиці у Прилбичах
15:35
Відновлення фігури Богородиці у Прилбичах
У Прилбичах розпочато встановлення каплички та фігури Пресвятої Богородиці неподалеку місця, де стояв колись родинний палац Шептицьких.
 
Син Леона та Ядвіги Шептицьких Іван Лев граф Шептицький (1905–1980) у творі “Спомини про Митрополита Андрея Шептицького” (Церковний календарний альманах, 1973 р.) згадує: “...Останній раз вони [Митрополит Андрей та о. Климентій] були [в Прилбичах] в липні і серпні 1939 р... За кілька днів при чудовій погоді відбулося посвячення каплички на руїнах старого дому, в якому колись уродилися мої батьки... На руїнах, порослих кущами і диким виноградом, поміж деревами, що скоро росли, збудували мої батьки у 1939 р. капличку. Поставили в ній статую Матері Божої з Люрду, збережену ще з часів моєї бабусі Софії з Фредрів Шептицької, а на підвищенні, де стояла статуя, вмурували табличку з написом, що його уклав сам Митрополит. Після висвячення кілька днів відправляли там мої дядьки Служби Божі” (цитується за виданням: Бубісь Д.М. Прилбичі. Крізь призму віків. 2005, C. 97.)
 
Прилбичани згадують як нераз сидів біля каплички у візочку хворий Митрополит. З сумом теж згадують і про подальшу історію цієї фігури. Коли 23 червня 1941 року підрозділи саперного батальйону радянської армії виїжджали з Прилбич, підірвали маєток Шептицьких. Крім цього, вояки, очевидно намагаючись знайти цінності відбили голову статуї, сподіваючись знайти там скарб. Щоправда, нічого не знайшовши, приліпили голову назад.
 
У 70-х роках вирішили фігуру знищити зовсім. Щоправда історія її зруйнування вражає. Її доручили знищити солдату регулярної військової частини, яка стояла в селі. Кажуть, від під’їхав танком до фігури і двигун заглух. Справді чи зумисне, не відомо. Натомість місцевий тракторист вмить із цим упорався. Але невдовзі помер наглою смертю, а його діти тяжко хворіли. Фігуру було вивезено до лісу і слід її втрачено мабуть назавжди.
 
Відновлення фігури – це не лише відновлення пам’яті. Прилбичани вважають, що усі негаразди чи суперечки у селі, особливо на конфесійному рівні, – це наслідок того, що так не по-Божому повелися з фігурою Матері Божої. І вірять, що встановленя каплички принесе селу мир та злагоду через заступництво Пресвятої Богородиці.
Категорія: Події у житті с. Прилбич | Переглядів: 1078 | Додав: o_andriy
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Для дітей про Прилбичі
Про Митрополита Андрея
НАШІ БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ
РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА УГКЦ
С. ПРИЛБИЧІ

КОД ЄДРПОУ 25229264;
ПАТ “КРЕДОБАНК”, МФО 325365,
р/р 2600301547361

+38 067 98-99-370 +38 093 21-24-035 ugcc.prylbychi@gmail.com
МИ НА КАРТІ